winusb - en to tr_TR translation catalogue (23 entries)

en: Show all drives
tr_TR: Tüm sürücüleri göster

en: Show all drives, even those not detected as USB stick.
tr_TR: USB bellek olarak algılanmayanlar da dahil olmak üzere tüm sürücüleri gösterin.

en: Set boot flag
tr_TR: Önyükleme bayrağını ayarla

en: Sets boot flag after process of copying.
tr_TR: Kopyalama işleminden sonra önyükleme bayrağını ayarlar.

en: Use NTFS
tr_TR: NTFS Kullan

en: Use NTFS instead of FAT. NOTE: NTFS seems to be slower than FAT.
tr_TR: FAT yerine NTFS kullanın. NOT: NTFS, FAT'tan daha yavaş görünüyor.

en: &File
tr_TR: Dosya(&F)

en: &Options
tr_TR: Seçenekler

en: &Help
tr_TR: Yardım(&H)

en: Source :
tr_TR: Kaynak:：

en: From a disk image (iso)
tr_TR: Bir disk görüntüsünden (iso)

en: Please select a disk image
tr_TR: Lütfen bir disk görüntüsü seçin

en: From a CD/DVD drive
tr_TR: CD/DVD sürücüsünden

en: Target device :
tr_TR: Hedef cihaz:

en: Install
tr_TR: Kur

en: Please wait...
tr_TR: Lütfen bekleyin……

en: Are you sure you want to cancel the installation?
tr_TR: Kurulumu iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Installation succeeded!
tr_TR: Kurulum başarılı!

en: Installation
tr_TR: Kurulum

en: Installation failed!
tr_TR: Yükleme başarısız!

en: About
tr_TR: Hakkında

en: License
tr_TR: Lisans
